• Hudobný odbor

  Cieľom hudobného odboru je vychovať sólového hudobného interpreta alebo člena hudobný ch zoskupení a kapiel. Žiaci si v hudobnom odbore osvojujú hru všetkých hudobných štýlov od klasickej, ľudovej až po modernú a jazzovú hudbu.

 • Výtvarný odbor

  Vyučovanie vo výtvarnom odbore v našej škole je založené na hlbšom záujme žiakov o výtvarnú tvorbu,ktorá integruje zložky citovej a rozumovej výchovy.Naším najvyšším cieľom je výchova ku kreativite.Vyučujúci dbajú na individuálny prístup ku každému žiakovi,vedú dialóg,v procese tvorby rešpektujú tvorcu. V 2.stupni rešpektujeme profiláciu žiaka.

 • Tanečný odbor

  Tanečný odbor učí svojich žiakov pomocou tanca a pohybu vyjadriť svoje emócie, predstavivosť a estetické cítenie. Na hodinách si osvojujú prvky klasického, ľudového, moderného a jazzového tanca. Vytvárajú choreografie a hotové tance, ktoré aktívne prezentujú na akciách ZUŠ.

 • Literárno-dramatický odbor

  Literárno-dramatický odbor obsahuje dramatické, pohybové, rečové, prednesové a tvorivé činnosti, hru s bábkou. Náš najmladší odbor vychováva z detí a mladých ľudí budúcich amatérskych divadelníkov, režisérov, dramaturgov, recitátorov, spisovateľov.

zus logo 100

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Akordeónový festival rôznych hudobný žánrov 2017

Tak ako každý rok aj tento sa žiaci našej školy z triedy Petra Kozoňa zúčastnili akordeónovej a heligónkovej súťaže v Kysuckom Novom Meste pod názvom „Akordeónový festival rôznych hudobný žánrov“. Tento rok v kategórií heligónka získal náš žiak Filip Durčák titul absolútneho víťaza. Svojou brilantnou hrou očaril nie len porotu, ale aj divákov v hľadisku. Priečku zlatého pásma získal aj Matej Stopják tiež v hre na heligónke. Interpretáciou znelky z rozprávky „Flinstonovci“ vyčaril úsmev na tvárach všetkých detí v hľadisku. Bronzové pásmo v náročnej konkurencií akordeónistov získal Jozef Vnenk, ktorý už viackrát úspešne reprezentoval našu školu.

            Ďalším výrazným úspechom naších žiakov, heligonkárov: Martinka Brišša, Adamka Kubaľu, Paľka Veselovského, bola účasť na celoslovenskej súťaži „Bola raz jedna trieda“. Po získaní víťazstva na  semifinále v Bojniciach sa traja heligonkári postavili pred odbornú porotu v zložení Jaro Slávik a Marián Čekovský v Bratislave, kde opäť okúsili vavrín víťazstva. Veríme, že tento úspech bude pre všetkých žiakov motiváciou do ďalšej práce a že im bude hudba aj naďalej robiť mnoho radosti.

 

foto 1 foto 2 P1040470 P1040473 P1040479 P1040483