• Hudobný odbor

  Cieľom hudobného odboru je vychovať sólového hudobného interpreta alebo člena hudobný ch zoskupení a kapiel. Žiaci si v hudobnom odbore osvojujú hru všetkých hudobných štýlov od klasickej, ľudovej až po modernú a jazzovú hudbu.

 • Výtvarný odbor

  Vyučovanie vo výtvarnom odbore v našej škole je založené na hlbšom záujme žiakov o výtvarnú tvorbu,ktorá integruje zložky citovej a rozumovej výchovy.Naším najvyšším cieľom je výchova ku kreativite.Vyučujúci dbajú na individuálny prístup ku každému žiakovi,vedú dialóg,v procese tvorby rešpektujú tvorcu. V 2.stupni rešpektujeme profiláciu žiaka.

 • Tanečný odbor

  Tanečný odbor učí svojich žiakov pomocou tanca a pohybu vyjadriť svoje emócie, predstavivosť a estetické cítenie. Na hodinách si osvojujú prvky klasického, ľudového, moderného a jazzového tanca. Vytvárajú choreografie a hotové tance, ktoré aktívne prezentujú na akciách ZUŠ.

 • Literárno-dramatický odbor

  Literárno-dramatický odbor obsahuje dramatické, pohybové, rečové, prednesové a tvorivé činnosti, hru s bábkou. Náš najmladší odbor vychováva z detí a mladých ľudí budúcich amatérskych divadelníkov, režisérov, dramaturgov, recitátorov, spisovateľov.

zus logo 100

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Úspechy heligonkárov našej školy

Tento rok je pre žiakov, ktorí študujú heligónku, zvlášť úspešný.  Heligónka sa teší  čoraz väčšej obľube. Narastajúci záujem o tento nástroj zvyšuje aj záujem o folklór a ľudovú hudbu, čo podporuje  zachovávanie našich tradícií a zvykov. Heligonkári sa tradične zúčastňujú rôznych vystúpení a heligonkárskych festivalov a stretnutí. V apríli tohto roku sa naši heligonkári, Filip a Ondrej Durčákovci, Jozef a Matej Stopjákovci  a Kevin Bošan, pod vedením svojho pedagóga Petra Kozoňa, zúčastnili celoslovenského festivalu v Oravskej Lesnej.  Svojimi vystúpeniami si  získali  srdcia publika v celej sále. Ďalším výrazným úspechom bolo získanie druhej ceny na súťaži „Orava ma talent“, ktorú organizovalo Centrum voľného času Maják v Námestove. Striebornú medailu na tejto súťaži získal  Jakub Švanda z Oravského Veselého, ktorý sa svojou hrou na heligónke dokázal presadiť vo výraznom konkurenčnom boji oravských talentov. Tešíme sa z úspechov našich žiakov a veríme, že im heligónka naďalej bude prinášať veľa radosti.

11258560 10206930445366193 297801108 n P1030329 P1030335