• Hudobný odbor

  Cieľom hudobného odboru je vychovať sólového hudobného interpreta alebo člena hudobný ch zoskupení a kapiel. Žiaci si v hudobnom odbore osvojujú hru všetkých hudobných štýlov od klasickej, ľudovej až po modernú a jazzovú hudbu.

 • Výtvarný odbor

  Vyučovanie vo výtvarnom odbore v našej škole je založené na hlbšom záujme žiakov o výtvarnú tvorbu,ktorá integruje zložky citovej a rozumovej výchovy.Naším najvyšším cieľom je výchova ku kreativite.Vyučujúci dbajú na individuálny prístup ku každému žiakovi,vedú dialóg,v procese tvorby rešpektujú tvorcu. V 2.stupni rešpektujeme profiláciu žiaka.

 • Tanečný odbor

  Tanečný odbor učí svojich žiakov pomocou tanca a pohybu vyjadriť svoje emócie, predstavivosť a estetické cítenie. Na hodinách si osvojujú prvky klasického, ľudového, moderného a jazzového tanca. Vytvárajú choreografie a hotové tance, ktoré aktívne prezentujú na akciách ZUŠ.

 • Literárno-dramatický odbor

  Literárno-dramatický odbor obsahuje dramatické, pohybové, rečové, prednesové a tvorivé činnosti, hru s bábkou. Náš najmladší odbor vychováva z detí a mladých ľudí budúcich amatérskych divadelníkov, režisérov, dramaturgov, recitátorov, spisovateľov.

zus logo 100

pon uto str štv pia sob ned
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31

Naši žiaci vystúpili na jazzovom festivale

Školská kapela ZUŠ Ignáca Kolčáka vystúpila v dňoch 17. a 18. októbra 2014 na kultúrnom podujatí s názvom Orava jazz festival v Námestove. Našim mladým hudobníkom sa naskytla príležitosť zúčastniť sa tejto jedinečnej akcie svojho druhu v našom regióne, ktorá v tomto roku oslavovala už svoje 5. výročie. V piatok popoludní najprv žiaci pozývali návštevníkov obchodného domu Klinec na večerné koncerty a o deň neskôr zahrali svoj repertoár aj na hlavnom pódiu v kultúrnom dome, kde sa predstavili takí velikáni jazzovej hudobnej scény ako Mark Whitfield s AMC trio, Ondrej Krajňák, Piotr Baron Quartet, Hanka Gregušová feat. Eric Wyatt, Miss Moravia a ďalší. Pre našich žiakov to bola skvelá príležitosť, aby mohli nazrieť do zákulisia tohto menšinového žánru. Veríme, že výkony známych umelcov ich budú ešte väčšmi motivovať v rozvíjaní svojho talentu. Touto cestou ďakujeme organizátorom za pozvanie a držíme im palce pri usporadúvaní ďalších ročníkov.

 

IMG 5586 IMG 5600